kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Zlyhal ľudský faktor? Priecestie je podľa ŽSR v poriadku

Dopravu na trati pri Nových Zámkoch by mohli od pondelka úplne obnoviť


Doprava na železničnej trati medzi Novými Zámkami a Dvormi nad Žitavou, kde sa vo štvrtok (27. 6.) zrazil vlak s autobusom, by mohla byť od pondelka (1. 7.) úplne obnovená. Aktuálne je tam doprava obmedzená len na jednu vlakovú koľaj. V piatok o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Vladimíra Bahýlová.

ŽSR v stanovisku spresnili, že predbežne je vylúčená technická porucha na železničnom priecestí, kde sa tragická nehoda stala. Presná príčina tejto udalosti je podľa ŽSR predmetom vyšetrovania. Železnice doplnili, že údržba priecestia so závorami, kde sa nehoda stala, sa vykonáva dvakrát mesačne. Posledné údržby tu boli vykonané 30. mája a 15. júna.

Minister dopravy SR Jozef Ráž (nominant Smeru-SD) v piatok uviedol, že dopravnú nehodu vlaku a autobusu v Nových Zámkoch pravdepodobne spôsobilo individuálne zlyhanie ľudského faktora. Vlak podľa predbežných informácií išiel po koľaji, ktorá bola po predošlých výdatných dažďoch vylúčená z prevádzky. Okolnosti nehody sú aj naďalej predmetom vyšetrovania.

Tragická dopravná nehoda sa stala na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste v Nových Zámkoch vo štvrtok krátko po 17.00 h. Pri zrážke vlaku s autobusom zomrelo sedem ľudí, zranených bolo najmenej päť ľudí.

 

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk