kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Aké vstupné dvere do rodinného domu ?

Vchodové dvere do rodinného domu často  podceňujeme a ich funkciu a dôležitosť berieme na ľahkú váhu. Vidíme to na novostavbách či rekonštrukciách domov okolo nás. Mnohí stavebníci ich brali len ako doplnok k oknám a bez hlbšieho uváženia dvere zobrali ”v balíku” spoločne od dodávateľa okien. Na prvý pohľad sa takéto riešenie môže zdať logické, prináša jednotný vzhľad, dostaneme všetko od rovnakého dodávateľa a tým si zjednodušíme prácu.


 
Budeme sa však na takéto rozhodnutie pozerať rovnako aj po niekoľkých rokoch ?

Povedzme si niekoľko faktov. Na Slovensku si viac ako 80 % ľudí pri výmene, či nových oknách zvolí okná plastové,  a aj vstupné dvere z tohto materiálu. Dostupné štúdie uvádzajú, že v rodinnom dome otvárame okno väčšinou len ”na vetračku” a aj to iba okná niektoré. Väčšinu ostatných otvárame iba príležitostne. Vstupné dvere v rodinnom dome sú však používané v zimnom období pri 3 - člennej domácnosti v priemere 10 - krát denne a v letnom dokonca musia znášať často aj viac ako 30 - násobné otvorenie a zatvorenie, a to každý deň.

Namáhanie a zaťaženie dverí je teda neporovnateľne väčšie ako u okna. Pokiaľ však pri okne tvorí hlavnú plochu, a tým aj rozhodujúce vlastnosti okna jeho presklenie, pri dverách je to materiál samotného dverného krídla. A tu vzniká príčina častých problémov plastových vstupných dverí, a to je ich nedoliehanie, ťažké uzamykanie, sadanie dverného krídla a celková netesnosť.  Toto sa môže postupne  prejavovať už po mesiacoch, či niekoľkých rokoch ich používania. To je aj príčinou celkového ústupu  predaja plastových dverí v západných krajinách Európy a ich náhradou za materiály pevnejšie a trvanlivejšie ako plast.

Ako vhodná alternatíva sa na trhu stále viac presadzujú tzv. termo bezpečnostné dvere.  Základ konštrukcie dverí tvorí pevná oceľ s celozinkovanou antikoróznou úpravou vo vnútri, ktorá je spolu s mnohými tepelno - izolačnými vrstvami ”zabalená” do povrchových úprav plastu, tvrdených nástrekov, či dokonca prírodných dýh, či masívneho dreva. Takéto dverné krídlo je pevné, stabilné a zaručuje dlhodobú odolnosť a životnosť. Garantovaná bezpečnosť voči zlodejom  a vykradnutiu je pridanou hodnotou navyše.

O vyjadrenie sme požiadali úspešného slovenského výrobcu takýchto dverí : ” Po viacročnom vývoji a dlhodobých skúškach sme spustili výrobu novej generácie termo bezpečnostných dverí s 3-násobnou tepelnou izoláciou dverného krídla, novou termo zárubňou a bezpečnostným prahom s oddeleným tepelným mostom. Nové sú aj presklenia s pancierovým trojsklom, ktoré sú už na celú hrúbku dverí s najlepšími izolačnými vlastnosťami na trhu. Takéto presklené termo bezpečnostné dvere vyvážame hlavne do severských krajín akými sú Dánsko a Švédsko, ale sú stále viac žiadané aj na Slovensku. Dlhodobá životnosť a spoľahlivosť týchto dverí nám umožnila  predĺžiť záruky na uzamykanie, a to až na 15 rokov.” – vraví Ing. Jozef Adame so spoločnosti  ADLO – bezpečnostné dvere.

Potvrdením kvality týchto ADLO dverí je aj ich opätovné priznanie najprestížnejšieho ocenenia kvality slovenského výrobku Slovak Gold ako ”Najkvalitnejšie vchodové dvere do rodinného domu roku 2013”.

Takže pri rozhodovaní o  našich nových vstupných dverách do rodinného domu sa treba zastaviť, porovnať viac možností,  zvážiť a rozhodnúť sa tak, aby aj po dlhých rokoch ich používania sme s nimi boli spokojní.

Zdroj: sme.sk