kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Český startup chce trh s jazdenkami očistiť od podvodov. Auto vám preverí a doručí domov

Nová služba chce zmeniť trh s jazdenkami a priniesť do kúpy jazdenky štandardy platné pre online nákup v EÚ.

Na Slovensko prichádza nová online služba. Vyklikáte si auto presne podľa vlastných požiadaviek, dáte si ho preveriť, doviesť buď do strediska poskytovateľa, alebo priamo domov. Ak zistíte, že sa vám z nejakého dôvodu nepáči, môžete ho do dvoch týždňov vrátiť a to bez udania dôvodu.

Nová služba pôsobí ako taký agregátor ponúk. Zbiera ich z celej Európy z rôznych inzertných stránok a na základe špecifického algoritmu inzeráty dôkladne čistí od nedôveryhodných ponúk. Keď si navolíte konkrétne parametre vozidla, vybehne vám ponuka ako pri bežných inzertných portáloch. Následne si môžete dať auto overiť a to nielen prostredníctvom VIN čísla, ale osobne. K autu, nech je kdekoľvek v Európe príde technik, auto dôkladne preverí, odjazdí minimálne 10 km, nafotí, nahrá zvuk motora a zhodnotí celkový stav. Ak sa vám auto páči, objednáte si ho a do cca dvoch týždňov (podľa vzdialenosti) vám ho dovezú až ku dverám. Ja som si pri testovaní funkčnosti webu zadal dovoz do Trnavy, kde má služba stredisko (zatiaľ jediné u nás). Cena dovozu bola v priemere 500 eur, cena preverenia je aktuálne v akcii za 39 eur na auto (inak 79 eur).

V Európe je v ponuke približne 6 miliónov áut, Carvago na základe algoritmu, ktorý hodnotí rôzne parametre, filtruje z tejto skupiny približne 750-tisíc okamžite dostupných áut zo 14 krajín Európy s vekom do 10 rokov a nájazdom maximálne 150 000 kilometrov. Keď zákazník prejaví záujem o konkrétne auto, jeho technický stav na objednávku kompletne preveruje certifikovaná technická inšpekcia CarAudit. Ak kontrola zistí na aute vážne nedostatky alebo je auto inak rizikové, Carvago záujemcovi odporučí iné alternatívy a celý proces kontroly sa opakuje. K zákazníkom sa tak dostanú výlučne autá v dobrom technickom stave. Na každé auto služba bezplatne poskytuje šesťmesačnú záruku, ktorú si zákazník môže predĺžiť až na 2 roky.

Ďalšou novinkou je možnosť vrátiť auto bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Týmto krokom predaj jazdených áut po prvýkrát vstupuje do plnohodnotného online predaja a zákazník môže pri nákupe využiť všetky možnosti, ktoré mu dáva európska legislatíva pri kúpe tovaru cez internet.

Carvago si ako inovatívna služba kladie za cieľ zmeniť trh s jazdenými autami a priniesť do nákupu väčšiu transparentnosť. Práve pri kúpe jazdených áut ľudia často obeťami podvodov (napr. stočené kilometre alebo dovoz na západe nepredajných áut, ktoré sú v ponuke ako vozidlá v top stave). Celý proces nákupu auta preto výrazne zjednodušuje a prináša doň nové štandardy – od technickej inšpekcie cez kompletné zaistenie poistenia a financovania až po doručenie auta až ku dverám.

Carvago sa na českom trhu spustila pre koncových zákazníkov v októbri minulého roka. V tomto roku plánuje Carvago expanziu do ďalších celkovo 12 európskych krajín, v ktorých chce svojim unikátnym konceptom zmeniť trh s jazdenými autami.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Carvago. podkapotou.sk