kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Kolóny na D2 boli iba príprava. Do Bratislavy od Malaciek pôjdete dlhšie


Kolóny, ktoré sa v čase špičky v máji a v júni konali pri výjazde D2 - Lamač boli iba prípravou na skutočné obmedzenia.


Prichádza leto a s ním aj hlavná sezóna opráv. NDS to rozbieha naplno na diaľnici D2 pri križovatke Lamač. Prípravná fáza končí. V Bratislave sa začína komplexná oprava mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina. Tento rok sa most opraví v smere z Malaciek do Bratislavy a v opačnom smere ho bude Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opravovať budúce leto. Oprava mosta bude stáť 1,3 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

V najbližších dňoch presmeruje NDS celú dopravu na diaľnici do ľavého jazdného pásu, v ktorom zostanú zachované dva jazdné pruhy v smere do Brna. Premávka v smere do Bratislavy bude vedená v jednom jazdnom pruhu, priblížila hovorkyňa.

"Zhotoviteľ opravy kompletne vybúra mostný zvršok zahŕňajúci vozovku, vyrovnávací betón, pôvodnú hydroizoláciu, odvodnenie, rímsy, mostné závery a prechodové dosky," uvádza Žgravčáková. Pokračuje, že most dostane nový mostný zvršok, na ktorý opäť osadia bezpečnostné zariadenia. Súčasťou prác je aj úprava terénu pod mostom, preloženie vedenia informačného systému diaľnice a ostatných sietí. "Všetky práce ukončíme v prvé septembrové dni," poznamenala hovorkyňa.

NDS chce čo najviac minimalizovať obmedzenie premávky na dotknutom úseku diaľnice, a preto zrealizuje najväčší rozsah prác v letných prázdninových mesiacoch. Zvolený termín bol schválený ministerstvom dopravy, Prezídiom Policajného zboru a zároveň NDS zohľadnila aj požiadavky bratislavských mestských častí Lamač a Dúbravka, deklaruje Žgravčáková.

NDS prosí všetkých vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, najmä maximálnu povolenú rýchlosť.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR.podkapotou.sk