kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Toto sú 3 najčastejšie spôsoby, ako vám ukradnú auto v priebehu pár sekúnd

Časy, kedy zlodeji kradli automobily páčidlami či pakľúčmi, sú dávno preč.


Dnes používajú sofistikované zariadenia, vďaka ktorým odídu s vaším autom v priebehu pár sekúnd.

Predstavte si, že prídete na parkovisko nákupného centra, kam si odbehnete len rýchlo niečo kúpiť. O pár minút ste späť, no namiesto vášho vozidla nájdete už len prázdne parkovacie miesto. Čo sa mohlo udiať za tak krátku dobu?

1. Naskenovali vám kód

Odchádzali ste od auta, namierili kľúč, stlačili tlačidlo a zamkli automobil. No práve v tomto momente vám zlodej načítal kód. Následne mu stačilo prísť k vášmu vozidlu, priložiť zariadenie, ktoré sa tvárilo ako váš kľúč a auto sa zázračne odomklo.

2. Predĺžili vám signál

Bezkľúčové odomykanie a štartovanie auta je pohodlné nielen pre vás, ale aj pre zlodejov. Váš kľúč totiž neustále vysiela signál. Zlodejom tým pádom stačí zosilňovač signálu, ktorý zabezpečí to, že sa druhé zariadenie pri vašom vozidle tvarí ako váš kľúč vo vrecku a auto sa opäť raz zázračne otvorí a naštartuje. A pritom ste niekde v obchode.

3. Zrušili vám signál

Neviete auto nájsť nielen na parkovisku, ale ani na virtuálnej mape? Opäť stačí jedno malé zariadenie a vaše vozidlo prestane vysielať akýkoľvek signál. Stačí na to tzv. Rušička signálu.

Existuje na tieto moderné spôsoby kradnutia áut spoľahlivá ochrana? Áno a pochádza dokonca zo Slovenska. Reč je o zabezpečení VAMPIRE Lite, ktorý žiaden zlodej neprekonal už takmer dve dekády.

 

Čo je VAMPIRE Lite?

VAMPIRE Lite je najmodernejšia verzia zabezpečovacieho systému. Ide o 7-cestný imobilizér, ktorý naraz dokáže v aute blokovať až 7 komponentov auta pod elektromechanickou kombináciou, čím zaručuje 100 %-nú ochranu automobilu pred krádežou.

Každá inštalácia predstavuje unikátne zabezpečenie

VAMPIRE Lite je založený na princípe kombinatoriky a jedinečnosti. V každom aute sú zabezpečené iné časti a na iných miestach, čo z neho robí robí takmer neprekonateľné zabezpečenie.

Zlodeji nepochodia ani v prípade, ak vám naskenujú kódy, použijú zosilňovač signálu či duplikát kľúča. Auto sa bez špeciálneho zariadenia, ktorý musíte zakaždým zaktivovať, nedá naštartovať.

Jednorazová investícia bez mesačných poplatkov

VAMPIRE Lite predstavuje jednorazovú investíciu, ktorá si nevyžaduje žiadne ďalšie poplatky, či už za prevádzku alebo aktualizáciu systému. Jeho cena závisí od značky a modelu auta. Ak chcete mať vaše vozidlo 100 %-ne chránené, požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku na tomto odkaze.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: PR VAM, podkapotou.sk