kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Česmad chce zníženie sadzieb mýta

Česmad navrhol zníženie sadzieb mýta na Slovensku po zavedení EETS.


Po zavedení medzinárodného mýtneho systému EETS (European Electronic Toll Service) na Slovensku by sa mali výrazne znížiť sadzby mýta. Dosiahnuť to chce Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia, ktoré o to požiadalo vedenie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina).

"Navrhli sme, aby v rámci priamej pomoci pre segment dopravy sadzby klesli o 20 % až 30 % na rok od zavedenia EETS. Zároveň by sa dočasne na rovnaké obdobie zrušil doterajší systém zliav na mýte," priblížil prezident združenia Pavol Piešťanský.

Zástupcovia NDS a Česmadu rokovali 19. apríla o spustení medzinárodného mýtneho systému EETS na Slovensku. "Keďže podľa predbežných informácií bude nákladovosť systému EETS výrazne nižšia, vítame čo najskoršie zavedenie tejto služby na Slovensku," skonštatoval Piešťanský. Už v priebehu tohto roka spustením modulu EETS do prevádzky bude na slovenský trh vpustená konkurenciu SkyTollu, čím by sa mala znížiť nákladovosť ešte súčasného mýta.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR