kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Úmrtiam na cestách sa dá predchádzať. Stačí na to naozaj málo

To málo je však pre mnohých príliš veľa. Štatistiky ale hovoria jasne. Úmrtia na cestách by mohli takmer úplne vymiznúť.


Keby všetci dodržiavali dopravné predpisy. Úplná banalita, poviete si a budete mať pravdu. Dodržiavanie predpisov je "banalita", ktorú podceňuje priveľa vodičov. Výsledkom sú nehody, úrazy, úmrtia.

Dopravným nehodám a zbytočným úmrtiam na cestách možno predísť dodržiavaním predpisov. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra (MV) SR pri príležitosti Svetového dňa pamiatky obetí. Zároveň pripomína základné pravidlá cestnej premávky.

"Dopravné nehody si od začiatku roka vyžiadali na našich cestách 207 obetí, ďalších 756 ľudí sa zranilo ťažko. To sú smutné štatistiky, zvlášť, keď vieme, že zbytočným úmrtiam a nehodám môžeme predchádzať dodržiavaním predpisov," skonštatovalo ministerstvo.

Rezort zdôrazňuje, že alkohol za volant nepatrí a cesta nie je pretekárska dráha. Vodiči by nemali zabúdať, že na ceste nie sú sami a že na vozovke sa môže nachádzať voda, blato, sneh i lístie. Rezort apeluje, aby ľudia za volantom sledovali premávku, nie správy v mobile. Tiež, aby sa "nelepili" na autá pred sebou.

Pripomína aj to, že bezpečnostný pás, svetlá a smerovky nie sú na ozdobu a že na križovatke nemá prednosť najväčšie auto. "Spomeň si, čo znamená červená a zelená a ak si unavený, nejazdi," doplnilo ministerstvo.

AUTOR: © Zoznam/jh
Zdroj: podkapotou.sk