kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

ZSSK pred vianočnými sviatkami a po Novom roku posilní vlakovú dopravu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), a. s., pred vianočnými sviatkami a po Novom roku posilní vlakovú dopravu.


Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK. Priemerná obsadenosť najvyťaženejších vlakov je podľa neho zatiaľ na úrovni 70 %.

Priblížil, že národný dopravca vlakovú dopravu posilní o 11 diaľkových vlakov a o 38 vozňov posilní 25 IC vlakov. "Podľa technických možností jednotlivých vlakov budú posilnené aj niektoré pravidelné IC vlaky, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu o cestovanie, a to o jeden až tri vozne. Preprava je pre všetkých cestujúcich spoplatnená a možná iba s platným IC cestovným dokladom obsahujúcim miesto," spresnil.

"Vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúčame cestujúcim, aby si cestovné doklady zaobstarali v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné lístky a rezervácie miesta si môžu zakúpiť nielen v pokladniciach ZSSK, ale pohodlne aj prostredníctvom e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom," dodal hovorca ZSSK.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk