kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Košický kraj má väčšinu mostov v zlom stave. Chce byť pripravený, keď sa veci zhoršia

KSK obstaráva mostné provizórium pre prípad opráv mostov.

Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) vyhlásila v decembri verejné obstarávanie na nákup mostného provizória pre potreby zabezpečenia zjazdnosti ciest počas rekonštrukcií, opráv a údržby mostných objektov. Celková odhadovaná hodnota je 221.000 eur bez DPH.

KSK v tejto súvislosti poukazuje na to, že na mostoch je veľký investičný dlh, ktorý štát preniesol na samosprávne kraje. V Košickom kraji je pritom 61 percent mostov v zlom, veľmi zlom alebo havarijnom stave. "Máme skúsenosť s kolapsom mostov, prípadne ich núdzovým uzatvorením pre ich havarijný stav. Po skúsenostiach s riešením týchto situácií a administratívnou a byrokratickou záťažou vytvorenia provizórneho premostenia sme sa rozhodli po vzore iných žúp pre kúpu vlastného mostného provizória, ktorým dokážeme v priebehu pár dní, respektíve týždňov zabezpečiť dopravu a zjazdnosť na predmetom úseku ciest," uviedol pre TASR hovorca KSK Michal Hudák.

Správa ciest KSK už od septembra obstaráva aj plošinu pre hlavné prehliadky mostov s odhadovanou hodnotou 515.500 eur bez DPH. Zmluva s úspešným uchádzačom zatiaľ podpísaná nebola.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk