kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Ako pripraviť vaše auto na jar?

Zima je, zdá sa, aspoň na väčšine nášho územia minulosťou a jar už klope na dvere a batožinové priestory našich áut. Myslite preto včas na veľké jarné autoupratovanie, po zimných časoch ho váš tátoš bude potrebovať. Čo všetko sa oplatí na vozidle skontrolovať?

 

Podvozok

Jar je podľa mnohých najkrajším ročným obdobím, kedy sa po zime odpočinutá príroda prebúdza k životu a všetko kvitne. Dajte pozor, aby kvitnúť nezačala aj hrdza, napríklad na podvozku vášho auta. Po čase nasolených, mokrých ciest a drobných kamienkov celkom reálna možnosť. Realitou na našich cestách, sú bohužiaľ, aj výtlky, ktoré sa nepekne pohrajú s geometriou kolies. Nechajte si odborne skontrolovať aj tú, istota je istota.

Brzdy

Na brzdách závisí bezpečnosť cestnej premávky, dbajte preto na ich bezproblémový chod a stav. Vyššie spomínaná soľ s vlhkosťou im neprospieva, naopak, len zvyšuje riziko korózie. Opotrebovanie bŕzd si dajte skontrolovať napríklad pri prezúvaní zimných pneumatík za letné.

Stierače

Môžu byť poškodené po mrazoch a keďže prechodné ročné obdobia sa vyznačujú nestálosťou počasia, stierače budú určite hojne využité aj v jarných mesiacoch. Medzi kvalitnými náhradnými dielmi sa určite oplatí pohľadať aj nové gumičky do stieračov. Na cestách je predsa podstatné nie len byť videný, ale aj vidieť.

Kvapaliny

Olej, chladiaca zmes, brzdová kvapalina alebo voda do ostrekovačov – bez nich by to proste v aute dlho nešlo. Pozrite sa aj im po zime na zúbok, najlepšie s odborníkom a človekom, ktorý sa automobilovej problematike rozumie.

Všeobecná očista

Jedna z vecí, ktoré môžete spraviť aj bez väčších znalostí v údržbe vozidla. Čistiť je treba nie len zvonku, ale aj zvnútra. Umývať, respektíve povysávať, vymeniť opotrebované sedenie za nové, čistučké autopoťahy. Bude toho dosť pre celú rodinu.

Klimatizácia

Jar a peľové zrnká všade navôkol veľmi neprajú alergikom. Pred touto zaťažkávajúcou skúškou organizmu preto odporúčame výmenu filtra v klimatizácii. Budete mať vystarané minimálne na pol roka. Ak klímu v aute nemáte, zadovážte siokenné deflektory. Spríjemníte si letné cesty a zvýšite komfort vašej jazdy.

zdroj: auto.sk