kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Do diaľnic pôjde toho roku takmer pol miliardy eur

NDS tento rok plánuje preinvestovať 425 miliónov eur.


Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v tomto roku preinvestuje 425 miliónov eur. Aktuálne uskutočňuje viaceré verejné obstarávania a niekoľko ďalších plánuje vyhlásiť. Na stredajšej Cestnej konferencii to uviedol investičný riaditeľ a člen predstavenstva NDS Stanislav Beňo.

Národná diaľničná spoločnosť má aktuálne vyhlásené súťaže na prvú etapu výstavby úseku rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča za predpokladaných 81,6 milióna eur či výstavbu protihlukovej steny na R1 v Banskej Bystrici za zhruba 40 miliónov eur. Medzi ďalšími investičnými aktivitami sú aj plánované verejné súťaže na projektovú dokumentáciu na niektoré úseky ťahov diaľnic D1 a D2, a rýchlostných ciest R1, R2 a R4. "Na tieto tendre máme vyčlenených takmer 29 miliónov eur," uviedol Beňo.

Investičný riaditeľ na konferencii odprezentoval tiež úseky, ktoré sú vo výstavbe. Celkovo ich je deväť. "Najčerstvejšie sme odovzdali stavenisko zhotoviteľovi v rámci úseku D1 Bratislava - Triblavina, rozšírenie. V súčasnosti tu prebieha projektová príprava," uviedol Beňo. Najbližšie k odovzdaniu do prevádzky má podľa NDS prvá etapa úseku R4 Prešov - severný obchvat, ktorý plánujú sprejazdniť na prelome leta a jesene.

V rámci unikátnych úsekov investičný riaditeľ vyzdvihol najmä stavbu R2 Kriváň - Mýtna, ktorej pripísal prívlastok cesta korunami stromov. "Tento úsek sa totiž vyznačuje množstvom mostných objektov, pričom práve na tejto stavbe rastie budúca najdlhšia estakáda Slovenska s dĺžkou vyše štyroch kilometrov," uzavrel.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk