kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Nový výskum odhaľuje pravdu o elektromobiloch: Koľko vydržia s pôvodnou batériou?

Koľko vydrží elektromobil s pôvodnou batériou? A ktoré EV menia baterky najčastejšie?


Od uvedenia prvých veľkosériových moderných elektromobilov už uplynulo viac ako dekáda.Niekde na úplnom začiatku boomu veľkosériových elektromobilov boli Tesla Model S a Nissan Leaf. Rýchlo pribúdali ďalšie autá a v priebehu niekoľkých rokov tu už bola slušná kôpka elektromobilov, z ktorých si vedeli vybrať tisíce ľudí. Pred nami je doba elektrická, vývoj napreduje, no niektoré veci zostávajú rovnaké. Napríklad obavy motoristov o dojazd elektromobilu a výdrž batérií elektromobilu. Preto môže byť zaujímavá štatistika spoločnosti Reccurent, ktorá sa snaží zhŕňať štatistické a ďalšie informácie o elektromobiloch s cieľom zjednodušiť prístup k informáciám tým, ktorí uvažujú o kúpe jazdených elektromobilov.

Reccurent tvrdí, že ak sa čisto v USA má podariť znížiť emisie CO2 z dopravy o plánovaných 20 až 30 percent, je nevyhnutné, aby elektromobily uspeli aj na trhu jazdených áut. To sa však nestane, ak o nich a ich batériách nebudú mať potenciálni kupci dostatok informácií.

Nedávno sa Reccurent pozrel na štatistické údaje vyše 15-tisíc jazdených elektromobilov s cieľom zistiť, ktorým EV-čkam sa batérie vymieňajú najčastejšie. Do svojich štatistík nechcel brať do úvahy tie batérie, ktoré sa menili pri zvolávacích akciách – takých bolo mnoho napríklad pri automobiloch ako Chevrolet Bolt, či Hyundai Kona. Cieľom výskumu tak bolo zistiť, pri ktorých modeloch a modelových ročníkoch sa batérie menia najčastejšie a to z bežných dôvodov spojených s používaním – najmä poklesu kapacity pod stanovené úrovne počas záruky. Mimochodom, väčšina výmen batérií sa uskutočňuje skôr než na samotnom konci záruky - práve pre chyby z výroby, na ktoré sa príde obvykle po niekoľkých mesiacoch až rokoch (to je údaj z kompletných štatistík bez očistenia o zvolávacie akcie - najviac výmen celkovo bolo práve vďaka vyššie spomínaným modelom so zvolávačkami v ročníkoch 2017 až 2020). Len malé percento batérii sa mení po páde záruky. Tá je v USA štátom určená na 8 rokov, respektíve cca 160-tisíc km.

Takže koľko áut z 15-tisíc vo vzorke (jazdené vozidlá) museli zájsť do servisu na kompletnú výmenu batérií? Celkovo 1,5 percenta vozidiel (cca 225 z 15-tisíc). Najčastejšie sa batéria menila pri modeli Tesla Model S. Druhé miesto patrí Nissanu Leaf. Keďže však obe autá patria k priekopníkom elektromobility a sú na skúmanom trhu veľmi dlho, zároveň sú veľmi populárne, je to celkom pochopiteľné. Po dvojici najpopulárnejších elektromobilov pokračovali s častejšími výmenami batérií Jaguar I-Pace, Chevy Volt, Tesla X, Audi e-Tron, Tesla 3, Tesla Y, ich počty sú však veľmi nízke.

Pravdepodobnosť výmeny batérie sa zvyšuje s vekom vozidla. Zvyšuje sa pomaly, no najvýraznejšia je pri elektromobiloch starších ako desať rokov. Tesla Model S štatistiku vedie v modelovom roku 2013 (vyrobené v rokoch 2012-2013)) s výmenou batérie pri 8,5 percenta vozidiel z daného roku. Nasleduje Nissan Leaf modelový rok 2011 a Tesla Model S modelový rok 2014 so 7,3 percentami. Reccurent však uvádza, že pri starších modelových ročníkoch Nissanu Leaf je možné, že sú percentá v realite odlišné, keďže prvé ročníky tohto auta nevyužívajú telematiku, z ktorej Reccurent čerpá dáta.

Ako teda vidieť zo štatistík, potreba výmeny batérií z dôvodu nefunkčnosti, či dramatického zníženia kapacity a teda dojazdu je v prvých desiatich rokoch používania elektromobilu nepravdepodobná, ak nastane, súvisí s chybou vo výrobe a tú je výrobca povinný odstrániť (spotrebiteľská ochrana je dnes vyššia ako v minulosti aj u nás). Postupom času sa pravdepodobnosť výmeny zvyšuje, avšak veľmi mierne. Od uvedenia veľkosériových elektromobilov dosiahla potreba výmeny batérií maximálne niečo vyše 8 percent z vyrobeného počtu vozidiel v závislosti od roka výroby a modelu. Mierne sa takisto znižuje kapacita batérií počas životnosti vozidla, málokedy prichádza k skokovým poklesom kapacity. Výnimkou je rýchlejšie znižovanie kapacity baterky na začiatku používania, neskôr je pokles takmer úplne lineárny pri takmer všetkých modeloch.

Takže aby som odpovedal na otázku z nadpisu: drvivá väčšina batérií elektromobilov pohodlne prekoná záručnú dobu a záručný počet kilometrov. Platí však, že ani po 8 resp. 10 rokoch od uvedenia do prevádzky sa percento batérií "na odpis" v elektromobiloch nezvyšuje dramaticky.

Uvedomiť si tiež treba dve veci: prvou je, že naozaj nie je veľa elektromobilov, ktoré sú staršie ako desať rokov (štatisticky je väčšina elektromobilov mladšia ako 6 rokov, pričom v USA je až 30 percent elektromobilov z modelového roku 2022) zároveň platí, že aj keď sa technológie na recykláciu batérií za ostatné roky veľmi zlepšili, takéto recyklačné linky stále prakticky nemajú čo recyklovať, lebo áut s batériou na výmenu je málo a postupom času ich proporčne bude ešte menej – práve pre zvyšovanie know-how pri výrobe a zlepšovaní technológií. Druhá vec je, že ak sa k takejto výmene batérie schyľuje po skončení záruky, výmena je extrémne drahá a môže prevyšovať polovicu hodnoty vozidla – pri jazdenom aute obzvlášť.

Odhad Reccurentu, ale aj samotných výrobcov elektromobilov je, že väčšina elektromobilov prežije nielen pád záruky bez potreby vymieňať batériu (pokles kapacity pod 70%), no fungovať môže celkovo 15 až 20 rokov. Samozrejme obvykle s dojazdom o desiatky až stovky kilometrov nižším ako za novoty. To však podobne ako pri spaľovacom aute záleží na majiteľovi - ako sa o svoje vozidlo stará? Ako jazdí? A v tomto prípade: ako často nabíja vysokým výkonom? Ako často dobije batériu do 100%? atď...

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Reccurent Auto, Autoblog, podkapotou.sk