kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

ZSSK očakáva počas sviatkov nápor cestujúcich. Vypraví o 18 vlakov viac

Počas veľkonočných sviatkov vypraví ZSSK o 18 vlakov viac.


Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) posilní vlakovú dopravu počas veľkonočných sviatkov o 18 vlakov, z toho šesť expresov a 12 rýchlikov medzi Bratislavou a východným i stredným Slovenskom. Najväčší kresťanský sviatok je každoročne spojený so zvýšeným pohybom cestujúcich. Národný dopravca preto počas Veľkej noci opäť posilňuje osobnú dopravu.

Na Zelený štvrtok vypraví národný dopravca štyri vlaky (dva expresy a dva rýchliky), na Veľký piatok päť rýchlikov a na Veľkonočný pondelok, keď sa očakáva najväčší záujem o prepravu, sedem vlakov (tri expresy a štyri rýchliky). ZSSK tým sleduje posilnenie spojenia medzi hlavným mestom a východným i stredným Slovenskom. Priemerná obsadenosť najvyťaženejších vlakov je zatiaľ približne 72 %.

Odchodové časy posilových spojov sú uvedené na webovej stránke ZSSK. Vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období národný dopravca odporúča cestujúcim, aby si cestovné doklady zaobstarali v dostatočnom časovom predstihu. Zároveň odporúča v záujme osobného
komfortu zabezpečiť si miestenky, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk