kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Od stredy sa na Slovensku obnovili hraničné kontroly. Dopravných obmedzení sa dočká aj Bratislava. Čo je za tým?

Slovensko opäť na istý čas zavádza hraničné kontroly. Dôvodom je konanie vľkého množstva medzinárodných akcií. Kontroly na hraniciach budú najmä pri vstupe na naše územie.Potrvajú až 16 dní.


Od stredy, 26. mája 2023 sa na hraniciach s Maďarskom, Českom, Rakúskom a Poľskom obnovili hraničné kontroly. Podobnú situáciu sme tu mali pritom len nedávno, kedy bolo hlavný dôvodom zvýšené množstvo nelegálnych migrantov prechádzajúcich na naše územie ďalej na západ. Teraz je však dôvod úplne iný. Na Slovensku sa totiž v najbližších dňoch uskutoční hneď niekoľko významných podujatí.

Hraničné kontroly v dôsledku viacerých podujatí
Hraničné kontroly na viacerých hraničných priechodoch sa pri vstupe na naše územie obnovili z dôvodu konania podujatí, ktoré navštívi veľké množstvo zahraničných účastníkov. V najbližších dňoch sa totiž na Slovensku koná koncert legendárnej skupiny Depeche Mode, stretnutie motocyklového klubu Hells Angels, viaceré športové podujatia, medzinárodná konferencia Globsec a ďalšie.

Informáciu o znovuzavedení kontrol na hraniciach pri vstupe do republiky priniesol portál teraz.sk s odvolaním na rezort vnútra. Vodiči by sa teda mali pripraviť na zvýšené množstvo obmedzení v oblasti hraničných priechodov, ktoré bude súvisieť s možným vznikom kolón. K opätovnému bezproblémovému spriechodneniu hraníc by malo dôjsť už 8. júna.

Ministerstvo reaguje
Ministerstvo vnútra ďalej uvádza: „Pre zrýchlenie procesu hraničnej kontroly odporúčame všetkým osobám vstupujúcim na naše územie, aby mali svoje cestovné doklady (občianske preukazy, prípadne cestovné pasy) pripravené na kontrolu (vrátane dokladov svojich detí) a najmä v časoch vyššej hustoty premávky vyrazili na svoju cestu s malým predstihom.“

Hraničné kontroly sa nebudú týkať vlakovej dopravy, na medzinárodných letiskách však treba počítať so zvýšeným časom čakania. Výnimku okrem toho dostali zložky integrovaného záchranného systému, osoby vykonávajúce prácu na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch a taktiež poľovníci a rybári pri vykonávajúci svojej činnosti do piatich kilometrov od vnútornej hranice. Dôvodom zavedenia kontrol je minimalizovanie rizika príchodu osôb, ktoré by mohli narušiť alebo ohroziť verejný poriadok.

Obmedzenia v Bratislave
V súvislosti s koncertom a konferenciou Globsec by sa mali najmä vodiči v Bratislave pripraviť na viaceré dopravné obmedzenia. Konferencia sa bude konať v dňoch 29.5.2023 až 31.5.2023 pričom väčšina obmedzení súvisí s okolím hotelu River Park. Krátkodobo môže dôjsť k obmedzeniu dopravy aj medzi bratislavským letiskom, hotelom, Prezidentským palácom, Úradom vlády a Bratislavským hradom. To môže nastať najmä pri presune jednotlivých delegácií. Obmedzený režim bude v hlavnom meste platný až do 2.6.2023.

Autor: David Hecl
Zdroj: autoiviny.sk