kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Do dedín takmer úplne prestali jazdiť ťažké kamióny. Všetky zamierili na R2

Úsek rýchlostnej cesty R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce takmer úplne odbremenil okolité obce Novohradu od kamiónovej dopravy.


Až 93 percent všetkej nákladnej dopravy využíva R2 namiesto paralelnej cesty I/16. Na základe analýzy dát z mýtneho systému o tom na svojej oficiálnej webovej stránke informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Úsekom R2 medzi Mýtnou a Tomášovcami prejde denne v priemere viac ako 9000 vozidiel. Približne 70 percent tvoria osobné autá, zvyšných 30 nákladná doprava. Rýchlostná cesta v severnej časti okresu Lučenec podľa diaľničiarov pomáha predovšetkým kamiónovej doprave a prináša benefity ekonomického charakteru.

"Kamióny môžu jazdiť oproti podmienkam na terajšej ceste I. triedy plynulou rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu, čo sa odráža na zrýchlení dopravy a znížení spotreby pohonných látok. Analýza nákladov a výnosov naznačuje teoretickú úsporu iba zo zrýchlenia prepravovaných tovarov počas 25-ročného obdobia investície dvoch nadväzujúcich úsekov R2 Kriváň – Mýtna a R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce na úrovni 12 miliónov eur," uviedla NDS.

Rýchlostnú cestu R2 Mýtna – Tomášovce, Lovinobaňa s dĺžkou 13,5 kilometra, ktorá pozostáva z celkom 11 mostných objektov, slávnostne otvorili v druhej polovici decembra 2022. Cesta bude nadväzovať na deväťkilometrový úsek R2 Kriváň – Mýtna, ktorý je aktuálne vo výstavbe. Po dokončení rýchlostnej cesty medzi Kriváňom a Mýtnou získajú motoristi s výnimkou úseku Zvolen, západ - Zvolen, východ súvislé diaľničné spojenie z Bratislavy po Lučenec.

 

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk