kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Zrušenie trojpruhu prinieslo pod Strečno bezpečnosť. Chystajú stabilizačné práce

Stabilizačné práce na ceste pod Strečnom by chceli spustiť na jeseň. Zrušenie trojpruhu v niečom pomohlo.


Prvé stabilizačné práce na zosunutom opornom múre na ceste pri hrade Strečno by sa mohli začať na jeseň tohto roka. Ich dokončenie sa predpokladá na jar 2024. Po kontrolnom dni v Strečne to v piatok uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslav Kmeť.

Ako dodal, verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác spustia v auguste. "V septembri alebo októbri by sme mohli podpísať zmluvu a ešte do zimy, pokiaľ to klimatické podmienky dovolia, začneme so stabilizačnými prácami. Gro by malo byť urobené do zimy a dokončíme to na jar," priblížil Kmeť.

Podľa riaditeľa Investičnej výstavby a správy ciest Slovenskej správy ciest v Žiline Ivana Brečku už projekt prešiel pripomienkovaním Útvaru hodnoty za peniaze. Dodal, že predpokladaná hodnota zákazky je približne 1,5 milióna eur. "Verím, že v októbri by sme mohli pristúpiť k odovzdaniu staveniska," povedal.

Kmeť zhodnotil, že nedávne zrušenie trojpruhu a vyznačenie klasickej obojsmernej premávky prinieslo na frekventovanú cestu pod Strečnom väčšiu bezpečnosť a plynulejšiu premávku. "Okrem toho sa podarilo položiť nový asfalt na päťkilometrovom úseku, stabilizovať cestu a krajnice. Ešte nás čaká dokončenie značenia," vymenoval štátny tajomník.

Okresný úrad v Žiline skonštatoval havarijný stav v úseku frekventovanej cesty I/18 medzi Martinom a Žilinou ešte v marci tohto roka. Došlo tam k degradácii oporného a stabilizačného múru. Následne cestári pristúpili k zrušeniu trojpruhu, reorganizácii dopravy a opravám asfaltu.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk