kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

NDS intenzívnejšie kontroluje diaľničné známky

Kontroly diaľničných známok vozidlami v spolupráci s políciou budú častejšie ako doteraz.


Národná diaľničná spoločnosť (NDS) avizuje intenzívnejšie kontroly úhrady diaľničných známok. V spolupráci s políciou budú prebiehať naďalej a nielen počas pracovných dní, ale aj cez víkendy a v nočných hodinách. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

"Povinnosť kúpiť si diaľničnú známku vychádza zo zákona o diaľničnej známke. Túto povinnosť by si mal každý motorista splniť ešte pred jazdou po diaľnici," uviedla Žgravčáková s tým, že pri jazde po diaľnici bez diaľničnej známky hrozí motoristovi pokuta.

Zdôraznila, že elektronickú diaľničnú známku si treba zakúpiť iba cez oficiálne predajné kanály. Konkrétne cez webovú stránku www.eznamka.sk, mobilnú aplikáciu eznamka, na čerpacích staniciach alebo informačno-predajných miestach na diaľničných hraničných priechodoch.


D1 Budimír Bidovce
Zdroj: TASR František Iván

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk