kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Ministerstvo vnútra otvára vlastnú autoškolu. Pre koho bude určená a aké skupiny vodičských preukazov si v nej urobíte?

Ministerstvo vnútra chce opätovne otvoriť vlastnú autoškolu pre svojich zamestnancov.

 

  • V minulosti ju v roku 2015 zrušilo pre problémy s legislatívou.
  • Rezort vnútra nebude jediným ministerstvom s vlastnou autoškolou.


Vlastná autoškola určená špeciálne pre konkrétny typ zamestnancov? Aj to už čoskoro môže byť realita. Rezort vnútra totiž aktuálne uvažuje o otvorení vlastnej autoškoly.Tá má byť najmä pre zamestnancov, ktorí potrebujú vodičské oprávnenie na výkon svojej práce. Podobná autoškola pritom na Slovensku nie je žiadnou novinkou.

Registrácia len formalitou

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky si požiadalo o registráciu vlastnej rezortnej autoškoly. Jej účelom je poskytnúť dodatočné školenie alebo rekvalifikáciu pre zamestnancov, ktorí potrebujú klasické alebo špeciálne vodičské oprávnenie na výkon svojej profesie. Rezort vnútra aktuálne pracuje na sfinalizovaní potrebných podkladov. Očakáva sa, že aj vďaka úzkym vzťahom s Ministerstvom dopravy bude samotný priebeh registrácie len formalitou. Na informáciu upozornil portál teraz.sk.

Rezortná autoškola pritom dáva celkom zmysel. V službách Ministerstva vnútra totiž aktuálne pracuje veľké množstvo ľudí, ktorí denne využívajú či už osobné alebo nákladné autá. Ak by sa úspešne podarilo finalizovať registráciu, títo zamestnanci by mohli absolvovať školenie alebo rekvalifikáciu v rámci výkonu svojho povolania.

Ministerstvo vnútra na margo vlastnej autoškoly uvádza: „Hlavným dôvodom opätovného zriadenia rezortnej autoškoly je operatívne zabezpečenie akcieschopnosti Hasičského a záchranného zboru a Policajného zboru s možnosťou školenia a výučby príslušníkov vo vlastnej réžii, rovnako úspory finančných prostriedkov, keďže nebude nutné zaraďovať ich do civilných autoškôl.”


Autoškola pre konkrétnych zamestnancov

Z vyhlásenia je zrejmé, že hlavne policajti, hasiči a ďalší terénni zamestnanci budú mať možnosť požiadať o udelenie vodičského oprávnenia. Nejde pritom o prvý pokus rezortu vnútra o vedenie vlastnej autoškoly. Ministerstvo ju malo do roku 2015, kedy ukončila svoju činnosť. Dôvodom zastavenia vzdelávacích kurzov v tom čase mali byť najmä legislatívne prekážky. Tie sa podarilo odstrániť až poslednou novelou zákona. Okrem MV SR má aktuálne vlastnú autoškolu aj Ministerstvo obrany SR, ktoré jej činnosť tiež obnovilo len nedávno.

V budúcnosti by Autoškola Ministerstva vnútra mohla poskytovať kurzy pre všetky skupiny vodičských oprávnení, ktoré aktuálne rezort využíva. Išlo by teda o vodičské preukazy tried A, B, C alebo D.


Autor: David Hecl
Zdroj: autoviny.sk