kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Megatrolejbusy ovládnu najvyťaženejšiu linku v Bratislave

Častejšie už chodiť nemôžu, môžu byť však väčšie. Preto do Bratislavy prichádzajú trojkĺbové trolejbusy.


Dopravný podnik Bratislava (DPB) v pondelok privítal v bratislavskom Depe Jurajov dvor svoj prvý zo 16 trojčlánkových "megatrolejbusov". Podnik sa tak stal historicky prvým dopravcom na Slovensku aj v Česku, ktorý rozširuje svoj vozidlový park o tieto rekordne dlhé trolejbusy. TASR o tom informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

Vozidlá sú vyše 24 metrov dlhé, s dvoma harmonikovými kĺbmi a kapacitou až 180 cestujúcich, priblížil hovorca. Sú vybavené modernou klimatizáciou, najnovšími informačnými a bezpečnostnými systémami a komfortným interiérom. Majú tiež batérie pre krátke vzdialenosti bez trolejového vedenia.

"Veľmi sa z toho teším, že sa nám s vedením dopravného podniku darí takáto veľká obnova a ekologizácia vozidlového parku. Atraktívna, kvalitná, ale aj ekologická mestská hromadná doprava je pre každodenný život v meste kľúčová," uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Megatrolejbusy by mali byť nasadené cez jeseň na linke 71, ktorá premáva medzi hlavnou stanicou, Miletičovou ulicou a Dolnými honmi. Vďaka nim sa kapacita prepravy na tejto linke zvýši o 20 percent. Megatrolejbusy teraz prejdú homologizačnými testami predtým, než budú zaradené do riadnej premávky s cestujúcimi.

AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, podkapotou.sk