kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Aj napriek zabezpečeniu majetku komplexným poistením bývania nemožno pred odchodom na dovolenku zabudnúť uzavrieť okná, uzamknúť nehnuteľnosť, skontrolovať sporák a spotrebiče.

Maximálna výška príjmu žiadateľa o zvýhodnenú hypotéku pre mladých do 35 rokov sa od apríla zvýši o viac ako 100 eur. Nárok na úrokové zvýhodnenie budú mať tí, ktorí vlani zarábali v priemere až 1 153,10 eur v hrubom.

Mnohí z nás majú svoje vstupné dvere do rodinného domu presklené.  Je to hlavne z dôvodu potreby presvetlenia priestoru za dverami, alebo  jednoducho z estetických dôvodov, kedy sklo nám dvere len skrášli. Nech je to tak, či tak, často krát sa zaujímame len o jeho tepelnoizolačné vlastnosti, aby nám cez sklo unikalo čím menej tepla. A tu zvažujeme použitie štandardného dvojskla, alebo dokonca trojskla.  Ako je to však s jeho bezpečnosťou a odolnosťou voči vandalom, či zlodejom ? Pokročil aj v tomto smere vývoj ?

Vchodové dvere do rodinného domu často  podceňujeme a ich funkciu a dôležitosť berieme na ľahkú váhu. Vidíme to na novostavbách či rekonštrukciách domov okolo nás. Mnohí stavebníci ich brali len ako doplnok k oknám a bez hlbšieho uváženia dvere zobrali ”v balíku” spoločne od dodávateľa okien. Na prvý pohľad sa takéto riešenie môže zdať logické, prináša jednotný vzhľad, dostaneme všetko od rovnakého dodávateľa a tým si zjednodušíme prácu.

Počas jesene evidujú  poisťovne vlámania prevažne do bytov či rodinných domov. Vykradnutých bytov je v priemere 59%, nasledujú krádeže v rodinných domoch (32%). Vlámania do chát či chalúp sú počas jesene zriedkavejšie. Zlodeji hľadajú cestu často cez okno ale aj vchodové dvere.