kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Od tohto mesiaca vstupuje do platnosti novinka, ktorú sme avizovali ešte minulý rok. Nové pneumatiky sú odteraz vybavené novými značeniami, ktoré budú ešte lepšie upresňovať ich vlastnosti.

Na štátnej ceste I/75 v šalianskej mestskej časti Veča sa začali rekonštrukčné práce.

Mestá a obce získajú, na základe novely zákona o cestnej premávke, od 1. mája novú možnosť sankcionovať držiteľov vozidiel za porušenie zákazu zastavenia a státia.

Pripravovaná novela Zákona o Policajnom zbore č. 171/1993 Z. z. je vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní. Očakáva sa, že kľúčové body novely budú schválené.

Nepleťme si pojmy, poznajme svoje povinnosti i práva. V dnešnej poradni sa venujeme vodičským oprávneniam.

Môže si mestský policajt vypýtať občiansky preukaz alebo ma predviesť na stanicu s putami? A môže zastaviť auto, ktoré nestavilo na stopke?

Správny tlak pomáha k bezpečnej jazde

 

Toto sú najčastejšie chyby, ktorých sa za volantom dopúšťame:

Vlaky RegioJetu spoja v lete Bratislavu s Rijekou, Splitom či Záhrebom.

Hlavne nepanikárte a pokračujte v jazde. Zastavujte až na odpočívadle alebo čerpacej stanici, aby ste si premysleli ďalší postup.

Zákon o cestnej premávke uvádza, že s úrazom nesmie vodič šoférovať. Neodpovedá ale na otázku, že aký úraz už má reálne vplyv na schopnosť viesť vozidlo.

Rozrastá sa vám rodina, no pre aktuálnu situáciu vo svete nechcete riskovať kúpu nového auta za veľa peňazí? Riešením môžu byť jazdené kombi, ktoré v bezpečí odvezú vaše ratolesti aj s poriadnym nákladom v kufri. Svet jazdených automobilov je však plný nepodarkov s konštrukčnými vadami a časovanými bombami, ktoré môžu zruinovať váš rozpočet. Aj preto sme sa rozhodli dať dokopy rebríček tých najspoľahlivejších rodinných áut s cenami začínajúcimi už od 5 000 eur!