kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Vodičom, jazdiacim po spoplatnených úsekoch bez platnej elektronickej známky, hrozí pokuta do 500 eur.

Prvé stacionárne radary na slovenských cestách by mali začať merať už v druhej polovici roka 2016.

Pokrok vo vývoji pneumatík nenahradia asistenčné systémy. Výkonnými pneumatikami možno aspoň čiastočne suplovať elektronickú kontrolu stability.

Veľkého psa nezmestíte do prenosnej klietky, no viete ho pripútať rovnako ako dieťa v detskej sedačke.

Systém na zisťovanie množstva alkoholu v tele vodiča sa môže stať v blízkej budúcnosti súčasťou súboru bezpečnostných systémov v aute.

Problematika stáčania kilometrov má zásadný problém v názvosloví. V snahe oklamať kupujúceho sa dnes stáčajú kilometre na odometri.

Za vozidlo zodpovedáte aj keď nesedíte za volantom, preto si dohodnite dopredu pravidlá.

Prečítajte si rady, najmä pre firmy, kedy pomôže havarijná poistka a na čo si dať pozor, aby škodu poisťovňa preplatila.

Zaobstarať si zahraničnú diaľničnú nálepku ešte na území Slovenska sa nevypláca. Často si kupujúci výrazne priplatí oproti jej cene v krajine, z ktorej nálepka pochádza.

Správu o nehode dostanete priamo od poisťovne, v ktorej ste si uzavreli PZP.

Záznam o nehode je dokument, ktorý sa používa pri všetkých dopravných nehodách a platí vo všetkých členských štátoch Európskej únie.

Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje opravy poškodených vozoviek na cestách prvej triedy za predpokladanú cenu 3,24 miliardy eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazku naplánovanú na tri roky rozdelila na štyri časti podľa regiónov.

Podľa štatistík na Slovensku sa predá viac ako štyridsať percent ojazdených vozidiel, ktoré majú zmenené údaje na tachometroch.