kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Čo musíte v aute mať a ako sa správať na cestách počas výnimočného stavu v krajine? Rozhodli sme sa dať dokopy to najdôležitejšie z oficiálnych opatrení a niekoľko podstatných rád navyše, ktoré by si každý motorista mal zobrať k srdcu.

Kamery snímajúce parkoviská sú bežnou vecou nielen vo firmách a nákupných centrách. Kameru si môžete zadovážiť aj vy, stojí iba zopár desiatok eur a teoreticky tak viete podať jednoznačný dôkaz usvedčujúci páchateľa v prípade odcudzenia majetku či iného trestného činu. Viete však, ako ju inštalovať, aby ste neporušovali zákony?

Z pred vami idúceho auta odletel kamienok a poškodil vám čelné sklo. Poisťovňa vám však vzniknutú škodu z PZP uhradiť nemusí.

V tomto článku nájdete stručné aj podrobné informácie o tom, aká je povinná výbava automobilov, ako vznikla dezinformácia o novej povinnej výbave a aká je odporúčaná výbava, ktorú by ste mali aspoň zvážiť.

Ak vás počas lockdownu zastaví policajná hliadka a viete, že ste dodržali pokyny z uznesenia, nemusíte mať obavy z pokuty alebo problémov. Rozhodne ale majte v aute nasledovnú výbavu, ktorá vám zaručí bezproblémovosť kontroly. Niektoré položky sú povinné, iné vám odporúčame.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na dopravné obmedzenia na diaľnici D1 v Bratislave.

To, že sa s firemným autom, ktoré možno používať aj na súkromné účely, spájajú aj nejaké pravidlá, mnoho vodičov akosi prehliada. Robiť s nimi psie kusy nie je ten najlepší nápad. Pri najhoršom to môže viesť až k prepusteniu z práce.

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ


Arogantný predávajúci: Ak pri predaji je predajca auta alebo majiteľ autobazára arogantný, nekupujte auto. Ak je nepríjemný už pri predaji, naznačuje to, že vás ľahko a rád oklame.

Túto otázku si pri platení za tankovanie vypočul azda každý motorista. V podobnej situácii viacerí len mávnu rukou, alebo sa vyhovárajú na to, že kartičku zabudli v aute. Poctivé zbieranie bodov však prináša viacero výhod, pre ktoré sa oplatí nosiť bonusovú kartu stále so sebou.

Starší vodiči uprednostňujú skôr vozidlá s minimálnou výbavou a jednoduchým ovládaním.

Dnes je Svetový deň bielej palice. Ide o každoročnú dopravno-preventívnu akciu, ktorá má upozorniť na nevidiacich ľudí na cestách a na to, ako by sa k nim mali vodiči správať.

Akvaplaning nastáva, keď už pneumatiky nezvládajú spod seba vytláčať vodu a strácajú tak kontakt s vozovkou – plávajú na vode ako vodné lyže.