kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Ceny niektorých modelov ojazdených vozidiel na slovenskom trhu klesajú, môžu za to aj zľavy v autobazároch

Kompetenciám policajta sa venuje Zákon o cestnej premávke aj Zákon o Policajnom zbore.

Od pondelka 1. augusta 2022 vstupuje do platnosti novela zákona, ktorá rekvalifikuje výrazné prekročenie rýchlosti či používanie telefónu za volanom. Okrem toho pojednáva aj o znížení minimálneho veku pre určité skupiny vodičských oprávnení.

Od včera 1. augusta platí na Slovensku prísnejšie postihovanie prekročenia rýchlosti.

Oprava mostných záverov obmedzí dopravu na diaľničných mostoch cez Váh

Polícia v susednom Česku má vo vozovom parku poriadnu raketu. Je ňou takmer nejazdené Ferrari 458 Italia, ktoré bolo zadržané z trestnej činnosti.

Predsedníčka EK nepovedala, že vlastníctvo áut je škodlivé ako fajčenie. Je to ďalší hoax. Pôvod tohto je ale tak trochu slovenský.

Na poľských cestách sa stretnete nielen s vyhradenými BUS pruhmi, ale aj s tými označenými ako DOP. Zisťovali sme, čo znamenajú a či v nich môžete jazdiť.

Na Gagarinovej ulici v úseku medzi Tomášikovou a Ondrejovovou spustili v sobotu  opravu vozovky.

Rozhodnutie Nemecka ponúkať veľmi lacné lístky v rámci systému verejnej dopravy v krajine pomohlo zmierniť preťaženie ciest.

Vodičom áut častokrát prekáža, že šoféri pomalých skútrov či cyklisti jazdia v strednom pruhu, hoci by mohli jazdiť aj v pravom BUS pruhu. Oni zasa tvrdia, že tak jazdiť nesmú. Ako je to naozaj?

Harmonizované kódy na vodičských preukazoch sú určené na identifikáciu potrieb vodiča, ale aj na jeho schopnosti. Kód 96 sa týka práve jeho schopnosti viesť ťažšie ako bežné vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony, ale stále v rámci skupiny B.