kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

O tejto „novinke“ v skutočnosti vieme už od minulého roka, ale veľa pozornosti jej médiá nevenovali.

S príchodom septembra sa cesty zaplnia a cítime to aj tento rok. Zároveň platí, že čím hustejšia je premávka, tým skôr vznikajú problematické či kolízne situácie. Často však za ne môže aj jeden zlozvyk našich šoférov.

Každý rok zbytočne zomierajú chodci, pretože nie sú dostatočne viditeľní pre vodičov áut a motoriek. Pritom stačí tak málo!

Na prvom mieste je obchvat Levíc. Podľa ministerstva je až 40 percent existujúcich ciest v nevyhovujúcom alebo až havarijnom stave.Úseky diaľníc, rýchlostných ciest a ciest prvej triedy sa budú v nasledujúcich rokoch budovať na základe viacerých kritérii, medzi ktoré patrí najmä ich využitie, príslušnosť k medzinárodným koridorom, kritérium hodnoty za peniaze a spoločenská priorita.

Počet dopravných nehôd, pri ktorých asistoval alkohol, v poslednej dobe prudko stúpa. Viete koľko vás bude stáť, keď si pred jazdou vypijete?

Negatívny vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlo majú nielen lieky na predpis, ale aj tie voľnopredajné. Treba si na ne dávať veľký pozor.

Od roku 2022 budú musieť byť nové modely vybavené vyspelými jazdnými asistentmi. Čo to v praxi znamená?

RegioJet očakáva, že dopyt po cestovaní z Česka na Slovensko bude pred víkendom vysoký.

MF SR chce zaviesť environmentálne kritérium pri registračnom poplatku.

Sociálnymi sieťami sa šíri informácia, že vláda sa chystá spustiť boj proti naftiakom, zatiaľ tomu však v skutočnosti nič nenasvedčuje. Jedno je však isté - prihlasovanie starých áut bude čoskoro podstatne menej výhodné.

Doteraz robila prísna emisná regulácia vrásky na čele najmä výrobcom nových automobilov, ktorí sa museli popasovať s prísnymi normami a inou metodikou merania spotreby.

O možnosť šoférovať nemusíte prísť iba po nehode, ale aj preventívne. Prečítajte si, ktoré zdravotné problémy vás môžu pripraviť o vodičské oprávnenie, prípadne ktoré ochorenia musíte mať nevyhnutne zapísané v dokladoch.