kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Je celkom bežné, že rodičia usádzajú svoje deti na predné sedadlo v aute. Mnohí ďalší pritom majú pochybnosti, za akých okolností si to môžu dovoliť, či je to bezpečné a či im ako vodičovi nehrozia pokuty pri policajnej kontrole. V tomto príspevku preto sumarizujeme legislatívne súvislosti a naše odporúčania z praxe.

Vyzeralo to, že staré a výkonné autá budú nepredajné. Nakoniec sa nepodarenú novelu podarilo zmierniť.

lFord našiel azda najúčinnejší bič na všetkých neplatičov lízingu. Auto od nich odíde alebo ich jednoducho vymkne.

Pokuty a napomenutia majú byť rozposielané motoristom automaticky, čím vznikajú aj chyby. Používaním farebne zvýraznených pásov sa vec nevyrieši.

Trojpruhové úseky na ceste popod Strečno zrušia. Dôvodom je havarijný stav cesty.

Priemerný vek áut na Slovensku sa totiž blíži k hranici 15 rokov.

Poslanec Tomáš Taraba predložil do parlamentu návrh zákona umožňujúci pri zaplatení určitého druhu pokuty získanie diaľničnej známky.

Posledné schválenie, ktoré malo dostať zákaz do platnosti malo byť formalitou, opak je pravdou.

Zatiaľ čo donedávna automobiloví výrobcovia nestíhali vyrábať svoje modely, najnovšie čísla naznačujú možné spomalenie predajov v nasledujúcom období.

Slovenskí motoristi sa sťažujú na dvojité pokuty z Rakúska. Kuriózne pritom je, že keby mali elektromobil, nedostali by ani jednu pri jazde rovnakou rýchlosťou.

NDS vyhlásila tender za 6,3 milióna eur na opravy ciest na východe Slovenska.

Technologický pokrok v autopriemysle prináša aj nové obmedzenia, na ktoré bežný motorista obyčajne pri kúpe nemyslí.