kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

Na neplatičov daní či iných poplatkov má Finančná správa už rok a pol silnú zbraň: nariadiť zadržanie vodičského preukazu.

Už dnes sa z dôvodu rekonštrukcie mosta zmení organizácia dopravy na diaľnici D2 na vjazde do Bratislavy.

V posledných týždňoch sa na Slovensku rozprúdila debata o prísnejších pravidlách pre motoristov, ktorých cieľom je zabezpečiť lepšiu bezpečnosť pre cyklistov ceste.

Už ste videli nové dopravné značky pre zákaz zastavenia, zákaz státia a parkovanie? Platia síce už od apríla 2020, no ich používanie ani dnes nie je samozrejmosťou. Dávajte si preto pozor pri ich čítaní.


Kolóny, ktoré sa v čase špičky v máji a v júni konali pri výjazde D2 - Lamač boli iba prípravou na skutočné obmedzenia.

Na základe schváleného nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (2019/2144) z 27. novembra 2019 budú musieť byť všetky novohomologizované vozidlá už v priebehu budúceho roka vybavené inteligentným obmedzovačom rýchlosti (ISA).

Nahliadnite spolu s nami do tajuplných podzemných priestorov pevností. Bude to zážitok nielen pre malých návštevníkov, ale aj ich rodičov.


Oproti minulému roku klesol počet ponúkaných zánovných ojazdených áut zo 140 325 na 108 993

Aj keď rodičia venujú pri výbere automobilov stále väčší dôraz na bezpečnostné prvky a veľký batožinový priestor, často robia chyby pri samotnej preprave detí.

Autoviny.sk odpovedajú na otázku, ako je to s jazdou motorkárov nielen v dopravnej zápche.

Dopravná hádanka z praxe, ktorá rozháda internet: viete jazdiť na takejto križovatke správne?

Čip, jedna zo zložiek „mozgu“ automobilu, spracováva všetky informácie potrebné pre fungovanie automobilu. Primárnou iskrou tejto náhlej zmeny na trhu s ojazdenými vozidlami bol globálny nedostatok polovodičov počas pandémie, ktorý výrobcom automobilov sťažoval plnenie ich výrobných kvót.