kartySpoločnosť UNITED ASSISTANCE, s.r.o. zabezpečuje cestnú asistenciu, právnu asistenciu a domácu asistenciu. Súbor služieb poskytuje pre našich klientov nadštandardný komfort porovnateľný iba s uzavretím separátnych zmlúv u niekoľkých špecializovaných spoločností.

Viac ...

V zimnom období je bežné, že sa cesty šmýkajú. Predpisy počítajú s tým, že treba jazdiť opatrnejšie.

Vodičov už nemusia zastaviť hneď, ale dodatočne pokutujú majiteľa auta. Automatický systém polícia stále nemá.

Na nahlásenie zmeny bydliska majiteľa stačí len e-občiansky, no napríklad zmenu majiteľa bude treba aj digitálne podpisovať. O výsledku dostanete správu do dátovej schránky.

Vodiča mali obviniť, že stál na mieste, kde je zóna zákazu státia. Pre porušenie značky odťahovať nesmú.

Len 31 % európskych inštruktorov autoškôl je presvedčených, že kampane zvyšujúce povedomie o bezpečnejšej premávke cestách sú efektívne a ovplyvňujú začínajúcich vodičov.

Havarijnú poistku si môžete poctivo platiť, no nie je určená na krytie havárií s alkoholom za volantom.

Ak si vypijete, sadnete za volant a havarujete, poisťovňa vám môže odmietnuť preplatiť škodu z havarijného poistenia. Aj keď si poctivo poistku platíte.

Za nezapnuté pásy či prekročenie rýchlosti v obci do 20 kilometrov za hodinu bude hroziť pokuta maximálne 50 eur.

Štvrtina motoristov používa jednu sadu pneumatík viac ako päť rokov.

Európska komisia odhaduje, že by systém eCall mohol urýchliť reakciu na tiesňové volanie a zachrániť až 2 500 životov ročne.

Ide o tvrdenie poisťovní. Z povinného zmluvného poistenia si preto poškodený motorista nesplatí celú opravu havarovaného vozidla. Ministerstvo spravodlivosti plánuje meniť celý zákon.